Lehed

pühapäev, 2. juuli 2017

Jenny Han “Kõigile poistele, keda olen kunagi armastanud”

Mõnus ja südamlik lugu Lara Jeanist, kes püüab toime tulla oma esimese tõsise (ja imelise) suhtega. Algul aga ei ole tal sellega üldse tõsi taga ja asi saab alguse ühel hoopis äraspidisel põhjusel. Tõuke selleks annavad kirjad, mis Lara Jean on kirjutanud viiele poisile, kellesse ta on kunagi rohkem või vähem armunud olnud.

Lara Jean on täiesti tavaline ameerika 16-aastane keskkoolitüdruk. Ta elab koos oma toreda perega, mille moodustavad isa, vanem õde Margo ja noorem õde Kitty. Ta on tagasihoidlik ega kipu oma tunnetest poistele, kes talle kunagi on meeldinud, teada andma. Selle asemel paneb ta need enda jaoks kirja. Need kirjad paneb ta eraldi ümbrikutesse, kirjutab peale poiste aadressid ja peidab kirjad salajasse kübarakarpi. Kirjad ei ole määratud kunagi poisteni jõudma. Ometi nii läheb ja korraga saavad kõik poisid endale adresseeritud kirjad kätte. Siit alates muutub Lara Jeani elu. Ta õpib ja avastab palju iseenda kohta, poiste kohta, kellele kirjutas, suhtes olemise kohta, sõpruse kohta.

See on lihtne raamat lugeda ja edeneb kiiresti. Aga sisu on vägagi tõsiselt võetav ja eluline. Meeldib, et ei ole nn tüüptegelasi ja must-valgeid tegelaskujusid, vaid lugedes avastad, kuidas nad lugejat üllatavad. Noorele lugejale pakuvad ehk ka Lara Jeani arutlused ja kõhklused äratundmist ja ainet kaasa mõtlemiseks. Igatahes oli tore lugemine ja raamatu järjega “P.S. Ma armastan sind ikka veel” sai ka algust tehtud. Lõpetuseks veel, et oodata on ka kolmandat osa (inglise keeles juba olemas).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar